پرشین-تاجیک пиршян-тоҷик

برگردان فارسي به تاجيكي (سيريليك) و تاجيكي به فارسي

баргардони сириллик ба форсӣ ва баргардони форсӣ ба сириллик

تعداد بازدید: 8896
نمایشگاه کالاهای پاکستانی در تاجیکستان برپا می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، نمایشگاه محصولات پاکستانی با شرکت نمایندگان تجاری این کشور در تاریخ 8 آوریل (20 فروردین ماه) سال جاری در کاخ دولتی «باربد» در شهر دوشنبه برگزار می‌شود.

بنابر اطلاع دفتر مطبوعاتی اتاق بازرگانی تاجیکستان،طبق برنامه قرار است هیئتی از نمایندگان تجاری پاکستان در تاریخ 6 آوریل وارد دوشنبه پایتخت تاجیکستان شوند.

در همین روز در هتل «سرینا» شهر دوشنبه ملاقات نمایندگان تجاری پاکستان با نمایندگان تجاری و مقامات بازرگانی تاجیکستان برگزار خواهد شد.

همچنین در روز پنج شنبه 7 آوریل در همین هتل برگزاری انجمن محافل بازرگانان تاجیکستان و پاکستان در زمینه محصولات سبک و جشنواره فرهنگی این 2 کشور برنامه ریزی شده است.

طبق برنامه همچنین در 20 فروردین دیدار و ملاقات نمایندگان تجاری پاکستان و تاجیکستان در زمینه صنایع ساختمانی در نظر گرفته شده است.

برگزاری نمایشگاه کالاهای پاکستانی در تاجیکستان در حالی صورت می گیرد، که در مدت اخیر روابط بین دوشنبه و اسلام آباد در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی و امنیتی پس از بازدید و ملاقات نمایندگان بلندپایه انتظامی 2 کشور تقویت شده است.تعداد نظرات:
درج نظر