پرشین-تاجیک пиршян-тоҷик

برگردان فارسي به تاجيكي (سيريليك) و تاجيكي به فارسي

баргардони сириллик ба форсӣ ва баргардони форсӣ ба сириллик

تعداد بازدید: 7692
بازگشت مهاجران تاجیک از روسیه عواقب خوبی نخواهد داشت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، صبح امروز نشست تحقیقاتی تحت عنوان «مشکلات مهاجرت کاری و راه‌های حل آن» با شرکت کار‌شناسان و پژوهشگران تاجیکستان برگزار شد.

در این نشست موضوع مشکلات مهاجران کاری و بازگشت گروهی آن‌ها به تاجیکستان مورد بررسی قرار گرفت.

به اعتقاد کار‌شناسان حاضر در این نشست، بازگشت دست جمعی مهاجران کاری تاجیک از روسیه طی ماه‌های اخیر اقدامی ناخوشایند است که پیامد نامطلوبی را برای این کشور در پی خواهد داشت.

همچنین در این نشست در مورد مشکلات تامین زندگی شهروندان تاجیک و احتمال پیوستن مهاجران کاری به گروه‌های افراطی هشدار داده شد.

به اعتقاد کار‌شناسان و پژوهشگران تاجیکستان، دولت این کشور باید به طور سریع مشکلات مهاجران کاری را از بین ببرد در غیر این صورت در آینده مشکلات این کشور افزایش خواهد یافت.

«انور بابایف» یکی از کارشناسان تاجیک عنوان کرد: با صحبت و برگزاری همایش نمی‌توان مشکلات مهاجران کاری را از بین برد بلکه باید در این زمینه اقدامات عملی صورت داد.

وی ادامه داد: بیشتر مهاجرانی که به کشور برمی‌گردند ساکنان روستا‌ها می‌باشند که به جز کشاورزی تخصص دیگری ندارند.

با گذشت 25 سال از استقلال تاجیکستان همواره مسئله مهاجرت کاری یکی از مشکلات جدی و از لحاظ اقتصادی مهم برای این کشور محسوب شده است.

پس از تحریم های اروپا بر علیه روسیه، «روبل» واحد پول ملی این کشور به طور چشم‌گیری ارزش خود را از دست داد که باعث برگشت مهاجران کاری تاجیک از مسکو شده است.تعداد نظرات:
درج نظر